صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

نقش نيروي انساني در بازارهاي ديجيتال
نویسنده: مقاله دريافتي
مترجم: دلارام حسينيون
ارسال کننده: انتخاب سردبير
17 شهريور 1393


 اگر چه اطلاعات نقش بسيار مهمي در بازار آنلاين ايفا مي کنند اما شما نمي توانيد از ديگر عوامل تاثيرگذار و حياتي همچون نيروي انساني چشم پوشي کنيد.باوجود اينکه احساس مي کنيد آماده پايه گذاري بازار ديجيتالي خود هستيد، زياد شتاب زده عمل نکنيد.

در دنياي مدرن امروز که براساس اطلاعات آنلاين پيش مي رود، دسترسي به اين حجم از اطلاعات براي يک کارآموز بي تجربه، عملي وسوسه انگيز محسوب مي شود. اما در حقيقت دسترسي به چنين حجمي از اطلاعات که تنها با يک کليک ساده در دسترس شما قرار مي گيرند چندان هم مفيد و کاربردي نيست، بلکه در عمل موجب گيج شدن شما و راهنمايي نادرست و خشنودي موقتي مي شود. براي مثال ممکن است با درنظر گرفتن آمار به دست آمده از اطلاعات اوليه نادرست به اين نتيجه برسيد که در حال حاضر در بهترين شرايط و عملکرد و بازه ممکن قرار داريد.متاسفانه به همين دليل کارآفرينان از يکي از اساسي ترين ارکان اوليه بازار ديجيتال غافل هستند: هوش انساني.

براي دستيابي به موفقيت در بازارهاي آنلاين به اطلاع رساني مداوم، بهينه سازي ارتباطات و ايجاد راه هاي ارتباطي با نيروهاي متخصص که به عنوان رابط هايي در ميان اين سکوهاي اطلاعاتي ايفاي نقش مي کنند، نياز است. اين رويکرد که من آن را «جست وجوي هوش بصري» نام گذاري کرده ام کانال هاي اطلاعاتي از طريق بينش و استراتژي توسط افراد حقيقي به اشتراک گذاشته مي شوند و با نگاهي کلي گرايانه به سامان دهي شرکت هاي بازار هاي آنلاين مي پردازند. در بازار ديجيتال شما با چالش هايي چون افزايش ترافيک وب سايت و موضوع تبليغات روبه رو مي شويد. در اين رابطه دو روش اساسي وجود دارد:

بهينه سازي پرداخت به ازاي هر کليک (PPC): در اين روش يک کلمه کليدي خاص مورد حراج اينترنتي قرار مي گيرد و شما به ازاي هر کليک کاربر روي کلمه کليدي خود مبلغي را پرداخت خواهيد کرد و به راحتي در بالاترين رتبه هاي موتورهاي جست وجوگر قرار خواهيد گرفت.

بهينه سازي موتور هاي جست وجو (SEO): ليست شدن در موتورهاي جست وجوي بنيادي همچون گوگل.اکثر افراد بر مبناي کسب وکارشان از روش هاي بالا به طور مجزا کمک مي گيرند. اما ترکيب اطلاعات و تجربه فردي در بازار آنلاين يکي از نکات بسيار حياتي است و زمان آن فرا رسيده تا اين روند قديمي را کنار گذاشته و براي بهبود تمام جوانب از سرمايه اطلاعات بازار ديجيتالي خود بهره ببريد.

در اينجا به بررسي 4 گام براي پياده سازي استراتژي جديد و بهره برداري نوين از نيرو و هوش انساني در بازارکسب وکار آنلاين مي پردازيم.

1) در زمينه مالي تحقيقات بسياري انجام دهيد.

استفاده از برنامه هاي کمکي همانند گوگل پلنر (Google Keyword Planner) که به شما در پيدا کردن کلمات کليدي کمک مي کند. از اين طريق مي توانيد با ورود اطلاعات، به جداسازي و هدفمند کردن مناقصه ها و تبليغات براي رسيدن به گروهي از کلمات کليدي برسيد. همچنين بيشترين و کمترين کلمات جست و جوشده در بازه هاي زماني مختلف نشان داده مي شود که با بررسي آنها به اطلاعات زيادي دست مي يابيد.

براي مثال تصور کنيد که صاحب يک گلفروشي اينترنتي هستيد. انتخاب کلمه گل در بخش جست وجوي موتورهاي جست وجوگر در نگاه اول انتخاب خوبي به نظر مي رسد و ميزان شانس شما را بالا مي برد اما با در نظر گرفتن اطلاعات اوليه همانند محل کسب وکارتان مانند «گلفروشي ارکيده» انتخاب بهتري داريد. به اين نکته توجه کنيد که کوچک ترين جزئيات درانتخاب کلمات، نقش مهمي در اين زمينه ايفا مي کنند.

2) به کارگيري روش هاي مورد بحث در موتورهاي جست وجو (SEO) به طور همزمان.

پس از در نظر گرفتن آمار جست و جوها و انتخاب بهترين کلمات براي خود مي توانيد ازاين اطلاعات در موتور جست وجو استفاده کنيد و با قرار دادن کلمات کليدي در بخش هاي مختلف وب سايتان از اين اطلاعات بهره ببريد. در بخش تهيه و تدوين متن ساختار اوليه اين اطلاعات بهترين مزيت رقابتي شما هستند. با تدوين دوباره متن اوليه براساس اين کلمات کليدي شما شاهد افزايش بازده و رده بندي جست وجو خواهيد بود.

3) استفاده هدفمند از موتور جست وجو.

همان طور که کلمات انتخابي شما در طبقه بندي نتايج جست و جو پيشرفت مي کنند،مي توانيد تلاش هايتان در اين زمينه را هدفمندانه طبقه بندي کنيد. درحقيقت اين ارتباطات مداوم و پيگيرانه قلب جست وجوي اطلاعات بصري شما خواهد بود.

براي مثال شما مي توانيد با استفاده از سيستم تبليغات به ازاي هر کليک (PPC) صفحات اصلي خود رابه کلمات کليدي مورد نظرتان وصل کرده واين ارتباط را تقويت کنيد و با تغيير ساختار متن تبليغاتي در ليست جست وجو براساس عملکرد و بازده اين تصميمات در مورد تعيين بودجه خود تصميم گيري کنيد. همچنين براساس عملکرد خريداران نسبت به يک کلمه يا عبارت براي فروش محصولاتتان و نحوه انتخاب کلمات تصميم گيري کنيد.

براي مثال اگر مشتريان علاقه به « ارسال رايگان»، نشان داده اند مي توانيد اين مورد را به تبليغات و موارد مورد جست وجوي خود اضافه کنيد.

درصورتي که ارائه تخفيف در صفحه، موجب بازديد بيشتر افراد از سايت مي شود. اين نوع نگارش بايد براي موتور جست وجوي (SEO) در صفحه اوليه به کار رود.

4) شبکه و روش هاي تبليغاتي خود را گسترش دهيد.

مسير شما اينجا به پايان نمي رسد. به خاطر داشته باشيد بايد از اندوخته و تجربه ها در هر قدم از استراتژي هايتان استفاده کنيد.

بنابراين هنگامي که قصد داريد در زمينه تبليغات رسانه هاي اجتماعي، کمپين هاي ايميلي يا کانال هاي ارتباطي جديد فعاليت کنيد به خاطر داشته باشيد نتايج حاصل از تلاش هاي شما در اين موارد مورد استفاده قرار مي گيرند. هنگامي که در يکي از اين موارد بالا به نتيجه دلخواه خود رسيديد مي توانيد از اين اطلاعات و تجربه در استراتژي جست وجو هايتان بهره ببريد.

چنين بهره وري چندبعدي از راه هاي ارتباطي تنها از طريق تکيه کردن بر نيروي انساني به دست نمي آيد بلکه به افرادي هوشمند با توانمندي پرسش سوالات مناسب در زمان مناسب نياز دارد. با کارکرد نيروي انساني در کنار ماشين آلات شما قادر خواهيد بود تا کمپين کسب وکار ديجيتال خود را وارد فاز جديدي کنيد.نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 انديشه زندگي در حکم سلف سرويس است
2 آذر 1394 اجتماعي نوزادان معتاد در مجلس؛ روزانه چند معتاد در کشور متولد مي شود؟
2 آذر 1394 اجتماعي از دختران فراري و زنان در معرض خشونت تا کارتن خوابي با رنگ و بوي زنانه !
2 آذر 1394 اجتماعي معاون رئيس جمهور در امور زنان بيان کرد / حمايت از زنان براي استفاده از ظرفيت شرکت‌هاي دانش بنيان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از زهرا شجاعي/حوزه مردانه سياست و نقش زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از هادي خانيکي/نسبت نابرابر مهارت‌ها و جايگاه زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از شهيندخت مولاوردي /دولت اعتدال و اميد زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از ابوالفضل شکوري/زنان مديراني معتدل تر از مردان
2 آذر 1394 اجتماعي انتقادات و پيشنهادات دکتر ناصر مهدوي/گفتمان اعتدال؛ از ارسطو تا روحاني
2 آذر 1394 اجتماعي روايت جلودارزاده از دومين نمايشگاه نقش آفريني زنان در توسعه پايدار/نقش زن ايراني در خروج از رکود پررنگ مي‌شود
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از دکتر مرتضي دهقان‌نژاد/زنان متنفذ دربار صفوي
2 آذر 1394 اجتماعي احمدپورنجاتي در دومين همايش ملي اعتدال/جاي خالي تفاهم مفهومي واژه اعتدال در بخش انديشه‌ورز جامعه
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از سعيد معيدفر، جامعه شناس/تحقق مطالبات زنان در گرو به کارگيري اهرم‌هاي فشار
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از علي محمد حاضري/مشارکت سياسي بانوان مطالبه‌اي زودرس
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از غلامرضا انصاري/حذف زنان از عرصه مديريت، محصول توسعه نيافتگي
15 مهر 1393 اجتماعي چرخه خواب چيست و چقدر خواب کافي است؟
14 مهر 1393 خواندني ها خوشبختي چه رنگيه؟
13 مهر 1393 خواندني ها شکم چاق بيمارتان مي کند
12 مهر 1393 اقتصادي اشتباهاتي که جهان را درگير بحران کرد
9 مهر 1393 مديريت 10 مهارت ارتباطي که بايد کسب کنيم
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.