صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

به يک مدير بهتر تبديل شويم
نویسنده: ويکتور ليپمن
مترجم: پريسا جعفري
ارسال کننده: انتخاب سردبير
2 شهريور 1393


معمولا مردم مطالب بسياري در مورد مديريت بيان مي کنند، اما به ندرت پيش مي آيد کسي بگويد مديريت کار آساني است.

 همين سختي هم باعث مي شود که مديران به يکسري مهارت ها نياز داشته باشند تا در مسير شغلي شان راه درست و روبه پيشرفت را بپيمايند.

در اينجا از 5 مهارت اوليه براي مديريت سخن مي گوييم که ضعف در آنها نقطه آغاز لغزش و شکست يک مدير در کارش مي شود و با لطبع پيشرفت در اين مهارت ها و به عبارت بهتر بهسازي آنها مي تواند هر شکستي را به موفقيت

تبديل کند.

صبر

در نقش هاي مديريتي همه به صبر و شکيبايي نياز دارند. طبق بررسي هاي صورت گرفته حدود 000, 600 موضوع در فضاي کاري شما وجود دارد که مي تواند عامل استرس تان باشد. از رئيس تان، ضرب الاجل هاي کاري، فشار طاقت فرساي انجام بيشترين کار با کمترين هزينه گرفته تا مشتريان و کارکنان آزاردهنده در سازمان و شرکت تان که مي توانند آستانه تحمل شما را پايين بياورند.

اما داشتن روحيه صبور و شکيبا مانند يک نوشدارو در برابر همه اين مشکلات عمل مي کند و باعث تصميم گيري هاي درست و بجا مي شود.

از طرف ديگر صبر و شکيبايي در برابر خطاهاي کوچک کارکنان اغلب در يادشان مي ماند و باعث مي شود با تلاش و کار بيشتر همواره قدردان اين چشم پوشي شما باشند.

شهامت

داشتن شهامت لازم براي احقاق حق افرادي که مسووليت پاسخگويي به مسائل آنها با شما است، دومين نقطه قوت يک مدير خوب است.

ممکن است اين موضوع در سطح مديريت خرد کم اهميت جلوه کند اما چه موضوعي مهم تر از اينکه يک مدير بتواند با «شهامت پاسخگويي» کارهاي مهمش را مانند انجام پروژه هاي پيچيده، آيتم هايي با بودجه هاي بسيار بالا، طرح هاي کليدي استراتژيک و... در مسير درست قرار دهد. مطالعات مختلف نشان مي دهد که مشکل اغلب مديران «شهامت پاسخگويي» است. بنابراين سعي کنيد روي انرژي تان متمرکز شويد و در جاهايي که بيشترين نياز را به شهامت شما براي پاسخگويي به مردم دارد موثر واقع شويد و نتايجي را که سازمان تان به آن نياز دارد به ارمغان بياوريد.

انديشمندي(متفکر بودن)

به طور آگاهانه و انديشمندانه در زماني که فکر مي کنيد کارکنان تان سزاوار تمجيد هستند از آنها تعريف کنيد. البته مواظب باشيد که زياده روي نکنيد يا عادت ستايش بيجا از ديگران را در آنها به وجود نياوريد. تمجيد و ستايش درست و اصولي و به موقع يکي از ساده ترين و در عين حال بهترين سرمايه هاي مديريت شما مي تواند باشد. اين کاري است که هيچ هزينه اي براي شما ندارد اما عامل انگيزش بسيار قوي در کارکنان شماست و خوب است مديران بيشتر از آن استفاده کنند.

انصاف

به طور طبيعي در هر انساني تمايل و علاقه به بعضي افراد خاص وجود دارد. در مديران نيز اين ميل به سمت برخي کارکنان که دوست داشتني ترند سوق مي يابد که بايد سعي کنند از ميل طبيعي شان به انجام کاري که مورد علاقه شان است اجتناب کنند تا همواره بتوانند انصاف را درباره همه کارکنان (حتي آنهايي که دوست داشتن شان سخت تر است!) رعايت کنند.

مديران خوب احساسات شخصي خود را کنترل مي کنند و در برابر ميل علاقه مندي شان به يک فرد خاص که در اغلب موارد از چشم ديگر کارکنان نيز دور نمي ماند، مقاومت مي کنند. پس سعي کنيد با اين ميل طبيعي تان مبارزه کنيد، آن را مطيع خودتان کنيد و شکستش دهيد.

قدرت اجرايي

به عبارت ساده در مديريت، «قدرت اجرايي» همه چيز است. فرآيند راه اندازي و اجراي يک کسب وکار معمولا به ايده هاي انتزاعي وابسته نيست اما بر عکس، يک ايده بسيار عالي اگر به درستي اجرا نشود به کار نمي آيد. عمليات اجرايي بسيار مهم است. هرکاري بايد سروقت و در مکان مناسب خود اجرا شود. به عنوان يک مدير، شما بايد تشخيص دهيد که چه کاري را اجرا کنيد تا نتايج مطلوب حاصل شود.

چگونه افراد تيم تان کارها را انجام دهند تا به نحو اثربخشي به آنچه مورد نياز است دست يابند؟ آيا نتايجي که کسب کرده ايد همان اهدافي هستند که مدنظر بودند؟ و سوالات بسياري از اين دست اهميت قدرت اجرايي را نشان مي دهد. بنابراين همواره چشم تان به دنبال گوي طلايي اجرا باشد، زيرا اين عامل تمايز شما به عنوان يک مدير موفق از يک مدير شکست خورده است.

در پايان به ياد داشته باشيد که مديريت اساسا يک تمرين عملي ملموس و نتيجه گرا است. اين به معناي مديريت به عنوان يک کار ساده نيست، بلکه به اين معنا است که بهسازي هاي کوچک مي تواند نتايج بزرگي به دست آورد.نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 انديشه زندگي در حکم سلف سرويس است
2 آذر 1394 اجتماعي نوزادان معتاد در مجلس؛ روزانه چند معتاد در کشور متولد مي شود؟
2 آذر 1394 اجتماعي از دختران فراري و زنان در معرض خشونت تا کارتن خوابي با رنگ و بوي زنانه !
2 آذر 1394 اجتماعي معاون رئيس جمهور در امور زنان بيان کرد / حمايت از زنان براي استفاده از ظرفيت شرکت‌هاي دانش بنيان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از زهرا شجاعي/حوزه مردانه سياست و نقش زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از هادي خانيکي/نسبت نابرابر مهارت‌ها و جايگاه زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از شهيندخت مولاوردي /دولت اعتدال و اميد زنان
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از ابوالفضل شکوري/زنان مديراني معتدل تر از مردان
2 آذر 1394 اجتماعي انتقادات و پيشنهادات دکتر ناصر مهدوي/گفتمان اعتدال؛ از ارسطو تا روحاني
2 آذر 1394 اجتماعي روايت جلودارزاده از دومين نمايشگاه نقش آفريني زنان در توسعه پايدار/نقش زن ايراني در خروج از رکود پررنگ مي‌شود
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از دکتر مرتضي دهقان‌نژاد/زنان متنفذ دربار صفوي
2 آذر 1394 اجتماعي احمدپورنجاتي در دومين همايش ملي اعتدال/جاي خالي تفاهم مفهومي واژه اعتدال در بخش انديشه‌ورز جامعه
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از سعيد معيدفر، جامعه شناس/تحقق مطالبات زنان در گرو به کارگيري اهرم‌هاي فشار
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از علي محمد حاضري/مشارکت سياسي بانوان مطالبه‌اي زودرس
2 آذر 1394 اجتماعي يادداشتي از غلامرضا انصاري/حذف زنان از عرصه مديريت، محصول توسعه نيافتگي
15 مهر 1393 اجتماعي چرخه خواب چيست و چقدر خواب کافي است؟
14 مهر 1393 خواندني ها خوشبختي چه رنگيه؟
13 مهر 1393 خواندني ها شکم چاق بيمارتان مي کند
12 مهر 1393 اقتصادي اشتباهاتي که جهان را درگير بحران کرد
9 مهر 1393 مديريت 10 مهارت ارتباطي که بايد کسب کنيم
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.