صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در روز جهاني تاتر تصريح کرد: خوزستان و هنرمندان اين سرزمين مظلوم اند.
نویسنده: حبيب اله بهرامي
مترجم:
ارسال کننده: حبيب اله بهرامي
14 فروردين 1391

دکتر محسن رضايي- که پنجشنبه شب در جمع عده اي از هنرمندان تاتر و سينما و در ديدار با خانواده ي زنده ياد منصور واحدي هنرمند متعهد و سخت کوش 8 سال دفاع مقدس و سال هاي پس از جنگ سخن مي گفت- ضمن تبريک سال نو گفت: براي من مايه ي افتخار است که در جمع شما هنرمندان خوزستاني حاضر شده ام. اميدوارم روزي برسد که مردم و هنرمندان از اين مظلوميت بيرون بيايند و از امکانان کافي براي بروز استعداد ها و خدماتي که مي توانند به کشور بکنند، برخوردار شوند.
وي ضمن عرض تسليت به خانواده ي مرحوم واحدي و با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: در طول جنگ تحميلي و دفاع مقدس بارهاي زيادي شرمنده شدم. به ويژه وقتي فداکاري هاي فرماندهان عزيزي هم چون مهدي باکري و حسن باقري را ديدم. امشب نيز يک بار ديگر شرمنده ي هنرمند عزيزي شدم که مخلصانه خود و خانواده اش را فداي دفاع از اسلام مظلوم و ايران مظلوم کرده است. از خداوند متعال مي خواهيم که ايشان را با همان شهدايي که پيشاني بندهاي ساخت او را بر پيشاني مي بستند، محشور کند و در محضر رسول گرامي اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) حضور پيدا کنند.
وي افزود: آقاي واحدي پيشاني بندهايي مي ساخت که جوان هاي ما روي پيشاني هاي خود ببندند و به سمت جبهه ها بروند. اما قبل از آقاي واحدي مادراني بودند که اين پيشاني ها را مي بوسيدند و عزيزان شان را روانه ي جبهه ها مي کردند. در حقيقت صداقت آن مادران با صداقت زنده ياد واحدي در اين پيشاني بندها دست به دست هم مي داد.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: اگر آقاي واحدي انسان مخلصي بود بدون ارتباط با آن بوسه هايي که مادران بر پيشاني بچه هاي شان مي زدند نبود و اين ترکيب، هنرمندانه ترين ترکيبي بوده که خداوند متعال در خلقت درست کرده است.
دکتر رضايي تصريح کرد: تاتر واقعي، بوسه ي مادر بر پيشاني جوان بسيجي و رزمنده اش است و آقاي واحدي در صدها کيلومتر دورتر از مادران شهيدان پيشاني بندها را از روي اخلاص و صداقت تهيه مي کرد که جاي همان بوسه را با نشان يا زهرا(س) يا ابوالفضل(ع) و يا مهدي(عج) پر مي کند.
وي ضمن ابراز خوش حالي از حضور در جمع هنرمندان و منزل مرحوم واحدي گفت: نه ما برنامه ريزي کرديم و نه شما. معلوم است که دستي من و شما را يه اين جا آورده است. همان کساني که شهيدان را به جيهه ها فرستادند. همان کساني که در دل زنده ياد واحدي مي انداختند که شما پيشاني بند درست کن و همان دستي که اين کشور را نجات داد؛ امشب من و شما را توي اين خانه و کنار هم نشانده است که بر اين راه استوار باشيم و اين مسيري را که انتخاب کرده ايم ادامه دهيم . اگر چه اين مسير عادي نيست و فرا عادي است.
پيش از سخنان دکتر رضايي، مديرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان ضمن قرايت قطعه شعري از داراب افسر بختياري و با اشاره به تلاش هاي خالصانه ي زنده ياد منصور واحدي هنرمند ايثارگر دوران دفاع مقدس گفت: روح مرحوم منصور واحدي امشب خرسند است. هنرمندي که با کم ترين امکانات گروه نمايش را به جبهه ها مي برد و براي رزمندگان اسلام تاتر اجرا مي کرد و فيلم نشان مي داد. هنرمندي که حضور در جبهه ها و کار براي رزمندگان و دفاع از ارزش هاي انقلاب و اسلام برايش مهم تر از هر چيزي بود. 
حجت الاسلام والمسلمين بسي خاسته همچنين ياد ديگر هنرمندان خوزستاني از جمله مرتضي آرا، بهمن عيوق، جوکار و نعمت اله لاريان را گرامي داشت.
اين گزارش حاکي است: در اين نشست، عده اي از هنرمندان با بيان خاطره هايي از تلاش هاي ايثارگرانه ي زنده ياد واحدي در مناطق عملياتي و نيز پشت جبهه و نيز با قرايت شعر ياد و خاطره ي اين هنرمند فقيد را گرامي داشتند.
همسر زنده ياد واحدي نيز در سخناني از حضور دلگرم کننده ي دکتر رضايي و هنرمندان تاتر و سينما تشکر و قدرداني کرد.
در پايان اين نشست دو لوح يادبود از سوي دکتر محسن رضايي و نيز جمعي از هنرمندان خوزستاني به همسر مرحوم واحدي اهدا شد.
شايان گفتن است: زنده ياد منصور واحدي محقق و خالق اثر معنوي پيشاني بند رزمندگان در شهريور ماه سال گذشته به ديار باقي شتافت و در قطعه هنرمندان اهواز به خاک سپرده شد.
روحش شاد.

نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 فرهنگي پيام هاي نوراني پيام نوري!!
9 آبان 1395 اجتماعي ركورد شكني تلنگرزاده در تشكيل جلسه!
21 مرداد 1391 فرهنگي زنگ انشا / درباره ي "روز خبرنگار" هرچه مي دانيد بنويسيد
31 ارديبهشت 1391 فرهنگي برترين هاي نخستين جشنواره سراسري شعر دوست در اهواز معرفي شدند
24 ارديبهشت 1391 فرهنگي انتقاد مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان از کم کاري در بخش ادبيات داستاني ديني و آييني
28 فروردين 1391 اقتصادي حمايت از کار و سرمايه‌ى ايرانى؛ رونق توليد ملى
14 فروردين 1391 اجتماعي در شروع سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني؛ 210 كارگر يك كارخانه آجرسازي در اهواز از كار بي كار شدند
21 اسفند 1390 اجتماعي مدارس و ادارات اهواز بعد از شروع فعاليت تعطيل شدند؛ گرد و غبار مسوولان استان را دير بيدار كرد! بيدار شويد! گرد و غبار آمده است...
19 بهمن 1390 اجتماعي دهه فجر و انتظار مردم
17 دي 1390 فرهنگي از کعبه صداي شيوني مي آيد
12 آذر 1390 اجتماعي تاثير انعكاس حوادث جنايي در احساس امنيت مردم
21 آبان 1390 اجتماعي گذري گذرا به گذر محله هاي منطقه 6 شهرداري اهواز؛ مناطق حاشيه نشين؛ نيازمند نگاه بي حاشيه ي مسوولان "كلان" شهر
9 آبان 1390 اجتماعي طنز "شور"ش در سد گتوند!!
9 آبان 1390 فرهنگي "نويسنده باشگاه تحليلگران جوان آريا" گزارش نويس برتر استان خوزستان شد
1 آبان 1390 اجتماعي تعيين و تكليف ثبت احوال براي تاهل افراد!
3مهر 1390 اجتماعي به بهانه 30 شهريور ماه، روز "نظافت عمومي"؛ آقايان مسوول! با يک گل بهار نمي شود...
27 شهريور 1390 اقتصادي براي قبرستان طرح هاي اشتغالزا، چه کس مرثيه مي خواند؟!
12 شهريور 1390 اقتصادي براي بلند کردن خط فقر؛ قوي ترين مرد ايران به فرانسه مي رود!
1 شهريور 1390 اجتماعي با آبگيري"سد گتوند عليا"؛ خوزستاني ها به تماشاي "جوي موليان" نشستند!!
29 مرداد 1390 فرهنگي حاج "جميلي" رفت؛ خدايش بيامرزد/ نرفتگان را گرامي بداريم...
1 2 3 4
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.