صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

مدارس و ادارات اهواز بعد از شروع فعاليت تعطيل شدند؛ گرد و غبار مسوولان استان را دير بيدار كرد! بيدار شويد! گرد و غبار آمده است...
نویسنده: حبيب اله بهرامي
مترجم:
ارسال کننده: حبيب اله بهرامي
21 اسفند 1390
دستگاه هاي مسوول با اين همه تجهيزات پيشرفته چه گونه نمي توانند وضعيت آلودگي هوا را پيش بيني کنند؟!
 ادارات شهرستان اهواز يک ساعت بعد از تعطيلي مدارس و پس از شروع فعاليت کارمندان، تعطيل شدند!
صبح روز يک شنبه 21 اسفند ماه شهروندان اهوازي بعد از بيرون زدن از خانه متوجه گرد و غبار غليظي شدند که خورشيد را بي رنگ کرده و هواي شهر را در بر گرفته بود و به فضاي تنفس شهروندان زخم مي زد. اين در حالي بود که هيچ دستگاه مسوول و نيز رسانه هاي اطلاع رساني تا ساعت 15: 07 صبح اطلاعي از تعطيلي مدارس و نيز دستگاه هاي دولتي نداشتند.
جالب اين جا بود که يکي از کارشناسان 5 دستگاه  مسوول با وضعيت گرد و غبار در خوزستان، در ساعت 7 صبح که گرد و غبار آسمان شهر را به آغوش کشيده بود؛ از تعطيلي مدارس اطلاعي نداشت و به خبرنگار ما گفت: "فرمانداري اهواز مسوول تصميم گيري در خصوص تعطيلي مدارس و دانشگاه ها و ادارات است و تا کنون نيز خبري از دستگاه هاي اطلاع رساني اعلام نشده است."
همچنين يک شهروند مطلع اهوازي از درج خبر تعطيلي مدارس نوبت صبح و دانشگاه‌هاي شهر اهواز در ساعت 07:17:44 صبح در خبرگزاري ايسناي خوزستان خبر داد و گفت: "بر اساس اطلاعيه‌اي که از سوي استانداري خوزستان صادر شده است، همه مدارس شهر اهواز در سه مقطع دبستان، راهنمايي و دبيرستان در نوبت صبح و دانشگاه ها تعطيل هستند."
احمدي از فعاليت ادارات و بانک‌هاي اهواز و ديگر شهرستان‌هاي استان در اين روز خبر داد و افزود: "راديو اهواز مرتب از فعاليت ادارات و بانک هاي اهواز و تعطيل نبودن آن ها خبر مي دهد و با پليس راه نيز صحبت مي کند. در حالي که لازم است با جناب فرماندار يا استاندار به گفت و گو بنشيند."
اين شهروند اهوازي که خبرهاي رسانه هاي جمعي استان را پيگيري مي کند از تعطيلي ادارات شهرستان هاي اهواز 68 دقيقه بعد از تعطيلي مدارس و دانشگاه ها خبر داد و گفت: " در خبري که ساعت 08:25:12روي خروجي خبرگزاري ايسناي خوزستان رفته است؛ از تعطيلي ادارات اهواز سخن گفته شده است." در اين خبر آمده است: "پيرو اطلاعيه‌ي استانداري خوزستان، ادارات شهرستان اهواز تعطيل شده ‌است. پيش از اين همه مدارس شهر اهواز در سه مقطع دبستان، راهنمايي و دبيرستان در نوبت صبح و دانشگاه ها تعطيل اعلام شدند."
وي افزود: "استانداري خوزستان در حالي ادارات اهواز را تعطيل اعلام مي کند که کارمندان بيش از يک ساعت بر سر کار خود حاضر شده اند!"
وي توضيح داد: "دستگاه هاي مسوول از جمله هواشناسايي که پيش بيني وضعيت هوا را بر عهده دارد، محيط زيست که مسوول اعلام غلظت آلودگي است، بهداشت که مسوول اعلام اثر غلظت هوا بر سلامتي شهروندان است و استانداري و فرمانداري ها که مسووليت تصميم گيري در خصوص تعطيلي يا فعاليت مدارس، دانشگاه ها و ادارات اهواز و ديگر شهرستان هاي استان را بر عهده دارند، چه کار مي کنند که به موقع نمي توانند براي تعطيلي يا شروع فعاليت مردم محروم استان- که از هواي ناسالمي برخوردارند- تصميم بگيرند؟!"
وي تصريح کرد: "آقاي استاندار! جناب فرماندار! دستگاه هاي مسوول با اين همه تجهيزات پيشرفته چه گونه نمي توانند وضعيت آلودگي هوا را پيش بيني کنند؟!"
به راستي! پاسخ گوي به خطر افتادن سلامتي مردم به ويژه کودکان، نوجوانان، جوانان، کارمنداني و کارگران اهوازي و ديگر هم استاني هاي عزيزمان در روز يک شنبه که آلودگي هوا چندين برابر حد مجاز بود، چه فرد يا افراد و چه دستگاه هايي است؟!
با تعطيل کردن اداراتي که کارمندان اش بيش از يک ساعت بر سر کار حاضر شده اند، چه نوشدارويي تجويز مي کنيم؟!
برگرداندن کارمندان از محل کار به خانه آن هم در فضاي بسيار آلوده چه نوع تصمصم گيري و چه موهبتي است؟ به جز اين که دل شان را به تعطيلي يک روز کاري خوش کنيم! دل هايي که به جاي نشستن در محل کار بايد در خانه پاي برنامه هاي تکراري تلويزيون بنشينند.
آقايان مسوول! يک شنبه صبح که از خواب بيدار شديد، آيا به خورشيد نگاه کرديد که در پس پرده اي از غبار به سرفه افتاده بود و درختاني که منتظر نسيمي بودند تا گرد از رخ بزدايند؟  
شهرونداني که با ماسک، کف دست و نيز لباس هاي خود بر دهان شان قفل زده بودند تا لقمه هاي تحميلي کشورهاي حوزه ي خليج فارس و نيز بيابان هاي خودمان از گلوي شان پايين نرود؟
آيا براي فرستادن فرزندان تان به مدرسه، دانشگاه و اداره ها تصميم عاجل گرفتيد يا اين که مثل ديگر شهروندان اهوازي که در فضاي غير قابل تحمل گرد و غبار به مدارس و دانشگاه ها و اداره ها رفتند، علاج واقعه را بعد از وقوع کرديد؟!


نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 فرهنگي پيام هاي نوراني پيام نوري!!
9 آبان 1395 اجتماعي ركورد شكني تلنگرزاده در تشكيل جلسه!
21 مرداد 1391 فرهنگي زنگ انشا / درباره ي "روز خبرنگار" هرچه مي دانيد بنويسيد
31 ارديبهشت 1391 فرهنگي برترين هاي نخستين جشنواره سراسري شعر دوست در اهواز معرفي شدند
24 ارديبهشت 1391 فرهنگي انتقاد مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان از کم کاري در بخش ادبيات داستاني ديني و آييني
28 فروردين 1391 اقتصادي حمايت از کار و سرمايه‌ى ايرانى؛ رونق توليد ملى
14 فروردين 1391 اجتماعي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در روز جهاني تاتر تصريح کرد: خوزستان و هنرمندان اين سرزمين مظلوم اند.
14 فروردين 1391 اجتماعي در شروع سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني؛ 210 كارگر يك كارخانه آجرسازي در اهواز از كار بي كار شدند
19 بهمن 1390 اجتماعي دهه فجر و انتظار مردم
17 دي 1390 فرهنگي از کعبه صداي شيوني مي آيد
12 آذر 1390 اجتماعي تاثير انعكاس حوادث جنايي در احساس امنيت مردم
21 آبان 1390 اجتماعي گذري گذرا به گذر محله هاي منطقه 6 شهرداري اهواز؛ مناطق حاشيه نشين؛ نيازمند نگاه بي حاشيه ي مسوولان "كلان" شهر
9 آبان 1390 اجتماعي طنز "شور"ش در سد گتوند!!
9 آبان 1390 فرهنگي "نويسنده باشگاه تحليلگران جوان آريا" گزارش نويس برتر استان خوزستان شد
1 آبان 1390 اجتماعي تعيين و تكليف ثبت احوال براي تاهل افراد!
3مهر 1390 اجتماعي به بهانه 30 شهريور ماه، روز "نظافت عمومي"؛ آقايان مسوول! با يک گل بهار نمي شود...
27 شهريور 1390 اقتصادي براي قبرستان طرح هاي اشتغالزا، چه کس مرثيه مي خواند؟!
12 شهريور 1390 اقتصادي براي بلند کردن خط فقر؛ قوي ترين مرد ايران به فرانسه مي رود!
1 شهريور 1390 اجتماعي با آبگيري"سد گتوند عليا"؛ خوزستاني ها به تماشاي "جوي موليان" نشستند!!
29 مرداد 1390 فرهنگي حاج "جميلي" رفت؛ خدايش بيامرزد/ نرفتگان را گرامي بداريم...
1 2 3 4
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.