صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

دهه فجر و انتظار مردم
نویسنده: حبيب اله بهرامي
مترجم:
ارسال کننده: حبيب اله بهرامي
19 بهمن 1390
دهه فجر يادآور قيام مردم ايران است. قيامي که در سال 42 شروع شد اما در 22 بهمن 57 به بار نشست.
مردم انقلابي و فداکار ايران با رهنمودهاي امام راحل، سرانجام زنجيرهاي ظلم و ستم رژيم منفور شاهنشاهي را پاره کردند و در يک انتخابات آزاد نظام جمهوري اسلامي را بنا نهادند.
نظام جمهوري اسلامي از سال 57 تا کنون توانسته به همت مسوولان تلاشگر و مردم قانع و ايثارگر خود به مقابله با توطئه ها، ترفندها و هجوم دشمنان اسلام برخيزد و نگذارد که به انقلاب مردم ايران خدشه اي وارد شود.
قيام 57 از آن مردم بود و هست و خواهد بود. ملت و مسوولان مدت 33 سال است که در راه سربلندي، استقلال و آزادي نظام جمهوري اسلامي از هيچ گونه تلاش و ايثاري دريغ نکرده اند و به راه خود تا انقلاب مهدي (عج)  ادامه خواهند.
مردم انقلابي و مسلمان ما نه براي نان قيام کردند و نه براي کسب نام و شهرت و يا گرفتن پست و مقام و اجازه هم نخواهند داد که عده اي فرصت طلب و سود جو با تغيير چهره و رفتار و کردار ظاهري خود از امکانات کشور و صداقت و فداکاري هاي مردم براي بالا رفتن خود و کسب قدرت و مال و منال استفاده کنند.
شعار مردم در ابتداي انقلاب، استقلال بود و آزادي و جمهوري اسلامي. اما امروزه ديگر چنين شعارهايي وجود ندارد. چرا که اين امور در قلب نظام اسلامي و در دل جامعه مي تپد. جامعه اي که به نظام مقدس و مسوولان شجاع و مدبرش مي نازد .  جامعه اي که سال هاي سال است از دستاوردهاي نظام اسلامي- که همانا استقلال و آزادي است - در مقابل دشمنان داخلي و خارجي که خود را به انواع سلاح ها در جنگ تحميلي، هجمه هاي فرهنگي  اقتصادي و تحريم هاي رنگارنگ مجهز کرده بودند ، ايستادند و از دل و جان از کشور، اسلام و نظام جمهوري اسلامي دفاع کردند و هنوز هم اين دفاع و پاسداشت از خون شهيدان ادامه دارد...
جامعه اي که تا کنون سختي هاي زيادي را تحمل کرده اما يک قدم از مواضع انقلابي و به حق خود در مقابل استکبار جهاني عقب نشسته است.
جامعه اي که خون فداکاري، شجاعت، ايثار و سرزندگي در رگ هايش هميشه جاري است و هيچ گونه سختي، مشکل و معضل اقتصادي نيز نمي تواند به باغ بهاري و يکپارچگي و همبستگي مردم و مسوولان و همراهي و همگامي آن ها در راه پاسداري از انقلاب و از ارزش هاي آن خدشه اي وارد کند.
همان گونه که به فرموده امام راحل، مردم خوزستان در جنگ تحميلي و دفاع مقدس، دين خود را به اسلام ادا کردند، مردم کشورمان نيز با حضور همه جانبه و يکپارچه ي خود در مقاطع حساس نظام جمهوري اسلامي به وظايف خود در اين نظام مردمي جامه ي عمل پوشيده اند و بر مسوولان محترم- که خود را خدمتگزاران نظام و مردم مي دانند - واجب و ضروري است که به مشکلات مردم رسيدگي کنند و نگذارند اين فداکاران و ايثارگران انقلاب و جنگ و نظام جمهوري اسلامي در پيچ و خم مسايل و مشکلات کشور  بمانند و توان افتادن در راه زندگي نداشته باشند.
  دشمنان منتظر چنين فرصت هايي هستند تا در دل جامعه نفوذ و با نشان دادن چراغ سبز بتوانند در راه بهاري مردم موانع ايجاد کنند. موانعي که مردم را از همراهي و همکاري با مسوولان باز بدارد و چشم و چراغ آن ها را نيز در دل نظام جمهوري اسلامي کم سو کند!
مردم هميشه در صحنه هاي انقلاب مي دانند از زمان پيروزي انقلاب اسلامي تا کنون، کشورعزيزمان همواره مورد هجوم استکبار جهاني و دشمنان فرصت طلب قرار گرفته است . دشمناني که هر دم مترصد يافتن راه نفوذ به داخل کشور و ايجاد اختلال در وحدت و انسجام ملت و دولت ها هستند.
 مردم براي پاسداري از انقلاب اسلامي امام و ملت ايران از هيچ گونه ايثاري دريغ نخواهند کرد و تا کنون نيز در مقاطع مختلف کشور، ضمن تجديد بيعت با امام خامنه اي و شهيدان والا مقام با اعلام سرباز بودن خود آمادگي خويش را براي مقابله با استکبار نشان داده و از اين پس نيز خواهند داد؛ اما آيا وظيفه ي مسوولان- اين خدمتگزاران مردم- نيست که در راه کمک به حل مسايل و مشکل هاي مردم، بيش از پيش گام بردارند و هميشه هم پيش قدم باشند و نگذارند در راه خدمتگزاري هاي صادقانه و عاشقانه به مردم عزيزمان، گرد فراموشي روزگار بر نگاه شان بنشيند و آنان را از مواهب خدمت به مردم بي نصيب کند؟
مردم فداکار و ايثارگر ما هميشه گوش به فرمان مسوولان بوده اند و به گفته ها و خواسته هاي آنان عمل کرده اند  اما آيا مسوولان عزيز که هميشه خود را خدمتگزاران و نوکران اين ملت افتخارآفرين دانسته اند به وظايف خود در قبال کشور، به خوبي عمل کرده اند؟آيا خواسته ها بر حق مردم و نيازهاي اوليه ي يک زندگي عادي را که همانا داشتن سرپناه،اشتغال و امنيت اجتماعي است، براي آنان فراهم کرده اند؟
آيا قشرهاي مختلف مردم به راحتي و بدون ترس از خوردن اتهام تشويش اذهان عمومي مي توانند رفتار، گفتار و کردار مسوولان عزيز را مورد انتقاد قرار دهند و از آنان پاسخ بخواهند؟ مگر نه اين که نوکران مردم هستند؟!
آيا مردم مي توانند کم کاري ها، کم توجهي ها و بعضا بي خيالي هاي برخي دولت مردان را مورد انتقاد قرار دهند و از طريق رسانه ها به سمع و بصر آنان برسانند؟
آيا مسوولان توان پذيرش انتقاد را دارند و بدون سر دادن شعار، براي رفع کاستي هاي زندگي جامعه، رفاه حال مردم و محکم کردن پايه هاي امنيت شغلي، حقوق شهروندي و آزادي بيان آنان تلاشي مي کنند؟
البته مردم خداجو و مسلمان کشورمان در طول انقلاب شکوهمند اسلامي هيچ گاه وارد بن بست نا اميدي نشده اند و اختلاف ها و کم کاري هاي برخي مسوولان نيز در همراهي آنان با ديگر خدمتگزاران نظام و پاسداري از دستاوردها و ارزش هاي انقلاب نتوانسته خللي وارد کند و همواره چشم به درهاي مهر و رحمت خداوند داشته و دارند.
 خدايا! تنها تو را مي خوانيم و تنها از تو مدد مي خواهيم . نور حقيقت و مشعل پرفروغ هدايت را فراروي ما و فرداي مان را بهتر و پرثمرتر از امروز مان قرار بده و ما را شايسته ي گام نهادن در مسير کمال بدان. آمين...نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
9 آبان 1395 فرهنگي پيام هاي نوراني پيام نوري!!
9 آبان 1395 اجتماعي ركورد شكني تلنگرزاده در تشكيل جلسه!
21 مرداد 1391 فرهنگي زنگ انشا / درباره ي "روز خبرنگار" هرچه مي دانيد بنويسيد
31 ارديبهشت 1391 فرهنگي برترين هاي نخستين جشنواره سراسري شعر دوست در اهواز معرفي شدند
24 ارديبهشت 1391 فرهنگي انتقاد مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان از کم کاري در بخش ادبيات داستاني ديني و آييني
28 فروردين 1391 اقتصادي حمايت از کار و سرمايه‌ى ايرانى؛ رونق توليد ملى
14 فروردين 1391 اجتماعي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در روز جهاني تاتر تصريح کرد: خوزستان و هنرمندان اين سرزمين مظلوم اند.
14 فروردين 1391 اجتماعي در شروع سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني؛ 210 كارگر يك كارخانه آجرسازي در اهواز از كار بي كار شدند
21 اسفند 1390 اجتماعي مدارس و ادارات اهواز بعد از شروع فعاليت تعطيل شدند؛ گرد و غبار مسوولان استان را دير بيدار كرد! بيدار شويد! گرد و غبار آمده است...
17 دي 1390 فرهنگي از کعبه صداي شيوني مي آيد
12 آذر 1390 اجتماعي تاثير انعكاس حوادث جنايي در احساس امنيت مردم
21 آبان 1390 اجتماعي گذري گذرا به گذر محله هاي منطقه 6 شهرداري اهواز؛ مناطق حاشيه نشين؛ نيازمند نگاه بي حاشيه ي مسوولان "كلان" شهر
9 آبان 1390 اجتماعي طنز "شور"ش در سد گتوند!!
9 آبان 1390 فرهنگي "نويسنده باشگاه تحليلگران جوان آريا" گزارش نويس برتر استان خوزستان شد
1 آبان 1390 اجتماعي تعيين و تكليف ثبت احوال براي تاهل افراد!
3مهر 1390 اجتماعي به بهانه 30 شهريور ماه، روز "نظافت عمومي"؛ آقايان مسوول! با يک گل بهار نمي شود...
27 شهريور 1390 اقتصادي براي قبرستان طرح هاي اشتغالزا، چه کس مرثيه مي خواند؟!
12 شهريور 1390 اقتصادي براي بلند کردن خط فقر؛ قوي ترين مرد ايران به فرانسه مي رود!
1 شهريور 1390 اجتماعي با آبگيري"سد گتوند عليا"؛ خوزستاني ها به تماشاي "جوي موليان" نشستند!!
29 مرداد 1390 فرهنگي حاج "جميلي" رفت؛ خدايش بيامرزد/ نرفتگان را گرامي بداريم...
1 2 3 4
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.