صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

فرد گرايي آفت خرمن ورزش
نویسنده: عرفان هودي
مترجم:
ارسال کننده: عرفان هودي
19 شهريور 1390
چند سالي است که شاهد رکود ورزش ايران در رشته هاي تيمي، و اوج گرفتن ورزشکاران در رشته هاي انفرادي هستيم. اين امر را مي توان با نگاهي به کارنامه ورزشي ورزشکارانمان در آخرين ميادين بين المللي از جمله در بازيهاي آسيايي گوانجو، قطر، يونيورسياد 2011 و ... در يابيم که تمامي مدال هاي به دست آمده تنها در رشته هاي انفرادي بوده و در رشته هاي گروهي متاسفانه به توفيقي نائل نيامديم.
مسلما اين امر هم دلايل خاص خود را دارد که مسئولين مربوطه بايد به آن رسيدگي کنند. اما از نظر نگارنده اين متن اصلي ترين دليل ممکن اين است که دچار بت پرستي شديم.
در جامعه کنوني، بت پرستي، تبديل به فرد پرستي و اسطوره پرستي شده است. براي درک چنين ادعايي فقط کافي است سري به ورزشگاه هاي کشور بزنيد تا متوجه شويد که تماشاگران ورزش بجاي تشويق تيم محبوبشان به تشويق يک فرد خاص مي پردازند.
اين امر ممکن است به صورت مقطعي تاثير خوب و مثبتي بروي تيم داشته باشد، اما در دراز مدت قطعا تاثير منفي خواهد گذاشت.
جوانان جوياي شهرت و توجه هستند. اين مدل تشويق هاي نادرست باعث  ميشود که جوانان ، گرايش به رشته هاي انفرادي داشته باشند و از رشته هاي گروهي دوري کنند. همين امر باعث افول عظمت ورزش تيمي و جمعي ما در جهان شده که يقينا قابل تامل است.
اميد است مسئولين امر براي اين مقوله فکري بيانديشند نا بهترين نتيجه در ميادين بين المللي گرفته شود.نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
29 مرداد 1390 اجتماعي روابط عمومي يا دلبري؟
15 مرداد 1390 هنري گمشدن کودکان در فيلم هاي ايراني
27 تير 1390 علمي جادوهاي بي فرهنگ
1
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.