صفحه اصلی درباره ما::ارتباط با ما
.
 
Skip Navigation Links
.
امکان عضويت براي تمام مخاطبان به عنوان خبرنگار افتخاري در سايت باشگاه خبرنگاران افتخاري آريا فراهم شد. خوانندگان محترم خبرگزاري آريا مي توانند با عضويت در باشگاه خبرنگاران افتخاري خبرگزاري آريا، اخبار خود را براي ما ارسال نمايند تا پس از بررسي و تاييد به نام ارسال کننده در سايت باشگاه منتشر شود.
متن مقاله

چه ورزش هايي براي لاغر شدن مفيد هستند؟
نویسنده: -
مترجم:
ارسال کننده: ليلا شاهي
10 ارديبهشت 1390

فصل کيلوها
 هنگامي که روزهاي خوب با آب و هواي خوبشان مي رسند، احساس مي کنيم که از يک حالت خواب زمستاني خارج شده ايم. با اين حال، بر خلاف خرس ها و موش خرماها که در زمستان ذخير? چربي شان را مي سوزانند، ما دچار چند کيلو اضافه وزن مي شويم.
اين نوسان هاي اندک در تغيير وزن خيلي هم عادي نيستند و متخصصان در اين باره از تغيير «چرخشي» حرف مي زنند، اما در کل، توصيه مي شود، اجازه ندهيد که وزن تان بيشتر از 1 الي 2 کيلو اضافه شود تا شانس بازگشت به وزن و اندام مناسب را از دست ندهيد.
98% ناکارآمدي
 براي کم کردن اين کيلوهاي اضافه بايد چه کار کرد؟
 در مجله ها، رژيم هاي معجزه آسا که قول لاغري مي دهند، فراوان اند. اين رژيم ها تقريباً در کوتاه مدت بسيار مؤثر و در دراز مدت با ميزان ناکارآمدي 98 درصدي، دلسردکننده اند.
بنابراين، گفته مي شود که به جاي اين که تمام تمرکزتان بر روي کاهش کالري هاي دريافتي باشد، بهتر است ميزان سوخت کالري ها را افزايش دهيد. بنابراين، انجام يک تمرين ورزشي ضروري است. و يک معجزه! پس از يکي دو ساعت ورزش کردن، متوجه مي شويد که چند کيلو لاغر شده ايد!
اين نشاط متأسفانه خيلي سريع از بين مي رود، زيرا شما متوجه مي شويد که از دست دادن گليکوژن، و کاهش چند صد گرمي وزن، بعد از خوردن غذا و آبي که بر اثر عرق کردن از دست داده ايد، دوام چنداني نداشته است.
در واقع روش صحيح براي يک لاغري ثابت، فقط سوزاندن چربي هاي ذخيره شده است. اما اين روند آهسته و برخي اوقات دلسرد کننده است. براي مثال، خوب است بدانيد که براي از بين بردن 10 کيلو چربي اضافه، بايد سه روز به طور متوسط با سرعت 20 کيلومتر در ساعت بدويد.
صبر، صبر و صبر
 اين اعداد ممکن است باعث دلسردي و نااميدي افرادي شوند که تصميم دارند با ورزش کردن لاغر شوند. اما اين افراد بايد در راهي که انتخاب کرده اند پافشاري و استقامت داشته باشند و کم کم، اولين آثار مثبت ورزش کردن را هم بر ظاهر و هم بر روحيه شان مشاهده کنند.
ورزش در زندگي شخصي افراد براي داشتن خواب بهتر، خوراک بهتر و زندگي بهتر مؤثر است. ورزش بدن را به معناي واقعي کلمه بيدار مي کند، ورزش باعث ترشح بيشتر هورمون ها (تستوسترون، آندورفين، هورمون رشد) مي شود.
اين هورمون ها چربي ها را مي سوزانند، بافت ماهيچه اي، استخواني و پوستي را تقويت مي کنند، و در نهايت خلق و خو را هم بهبود مي بخشند. اين جريان دير يا زود به خط تعادل بازمي گردد.
پس، چه رشته هايي را انتخاب کنيم؟
 نظرات در اين باره متفاوتند. برخي به شدت اعتقاد دارند که بايد ورزش هاي استقامتي (دوچرخه سواري، دو، شنا) براي سوزاندن چربي هاي ذخيره شده مناسب تراند.
با اين حال، برخي ديگر در توصيه کردن رشته هاي شديدتر مانند ورزش هاي توپي (فوتبال، بسکتبال،... )، ورزش هاي راکتي (تنيس، اسکواش، بدمينتون)، ژيمناستيک يا ورزش هاي عضله ساز که باعث بيداري هورمون ها مي شود، ترديد ندارند.
البته، بهتر است که در علايق تان تنوع ايجاد کنيد و از تمامي موقعيت ها براي تحرک داشتن بهره ببريد. از سوي ديگر، نبايد فقط از يک توصيه براي سلامتي استفاده کرد، راه هاي ديگري هم وجود دارند، شما مي توانيد هر روز پياده روي کنيد يا بدويد يا نيم ساعت در روز دوچرخه سواري کنيد و ضمناً استفاده از آسانسور را ترک کنيد تا در روز با بالا رفتن از پله ها، حداقل چند صدمتر راه برويد.


نام نظردهنده:
پست الکترونیک:
متن نظر: *
نظرات شما:
1

سایر مقاله های ارسالی:
11 دي 1390 علمي ايدز؛ آتش فشان خاموش در حال طغيان
4 دي 1390 علمي لاغري به چه قيمتي؟
7 خرداد 1390 علمي 7 باور غلط درباره روانشناسان
14 ارديبهشت 1390 اجتماعي نگاهي به خشونت عليه سالمندان
4 ارديبهشت 1390 علمي بيماري "اختلال اضطراب"
3 ارديبهشت 1390 فرهنگي راز هميشه ماندن
30 فروردين 1390 اجتماعي شخصيت شما،برونگرا يا درونگرا؟
28 فروردين 1390 اجتماعي بازي با بچه‌ها مساوي است با سلامتي‌
24 فروردين 1390 اجتماعي چطور حسادت را دور کنيم؟
21 فروردين 1390 اجتماعي برچسب‌ها و نقاب‌ها را با شجاعت كنار زنيم!
16 فروردين 1390 اقتصادي اقتصاد دانان کوچک
14 فروردين 1390 اجتماعي چند مي‌گيري بخندي
9 فروردين 1390 مديريت روندهاي حاکم بر عرصه فناوريهاي خدماتي
17 اسفند 1389 ورزشي تاريخچه شنا
16 اسفند 1389 هنري اطلاعات اساسي درباره شعر کودک رهنمود هايي پيرامون آن
16 اسفند 1389 سياسي 7 روش براي كسب احترام
15 اسفند 1389 ورزشي 8 درد عضلاني بدن که نبايد از آن غافل شويد
10 اسفند 1389 سياسي شيوه هاي فرزند پروري در اسلام (قسمت دوم)
9 اسفند 1389 فرهنگي شيوه هاي فرزند پروري در اسلام (قسمت اول)
8 اسفند 1389 سياسي 6 دليل ترس از تغيير در زندگي
1 2
Copyright © 2004-2008 Arya Youth Analysts Clup, All rights reserved.